candida si itu?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator21535218370 cu 5 ani in urma.

buna, am luat monural pentru o itu(le fac destul de des) si inainte de asta am observat ca aveam mancarimi si scurgerea vaginala alb branzoasa,dar am incercat sa folosesc doar chestii naturiste, bicarbonat de ex. a doua zi dupa monural mancarimea s-a intensificat si cred ca m-am scarpinat atat de tare incat mi s-au inflamat labiile f tare. plus ca monural are ca efect advers inflamarea vulvei. nu am bubite sau alte simptome si nici usturimi la urinare sau dureri, infectia vad ca a trecut. dar am ramas cu o candidoza probabil si labiile inflamate si am inceput sa iau ovule si unguent lomexin. mentionez ca fac itu destul de des si dupa fiecare antibiotic de obicei ma aleg cu candidoza, dar nu am fost asa inflamata vreodata. help.

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/tratament-candida_10760

laura381

acum 5 ani

Buna, cum.ai rezolvat?