candida sau stafilococul auriu

Boli genitale feminine

Postata de cristina15091983 cu 12 ani in urma.

am nascut anul trecut in septembrie si de cand am fost in spital dupa ce am nascut la doua zile au aparut usturimile jos la vagin si cand urinam ma durea,am intrebaat medicul ginecolog ca ce se intampla dar a zis ca ii normal sa ma doara si usturimile sunt pote de la betadina,eu fiind mai toma necredinciosul din fire i-am zis sotului sa imi cumpere ppe cand ajung acasa ovule cervucid,am reusit sa scap din spital la sapte zile dupa nastere de si nu avusesem complicati,cand am ajuns acasa la doua zile mi-am inceput tratamentul cu ovulele cervucid,la doua luni dupa nastere m-am dus la doctorita ginecolog,si i-am spus simtomele pe care le am ma consultat dar eco nu mi-a facut si mi-a dat gentamicina cu ampicilina,am facut zece zile tratament dar la doua saptamani iar au aparut simtomele respective,asa ca va intreb pe voi ce sa mai fac?

Raspunsuri (9)

laura

acum 12 ani

Sa faceti o analiza la secretia vaginala si eventual o urocultura..nu mai luati tratamente date dupa ureche,ca nu intotdeauna nimereste infectia pe care o aveti...

cristina15091983

acum 12 ani

dar tratamentul mi la prescris doctorita ginecolog,nu i-au dupa ureche tratament

Iuli

acum 12 ani

Intoarceti-va la ginecolog si spuneti-i ca nu a functionat. Vedeti ce va spune. Daca nu sunteti multumita, consultati alt ginecolog.

cristina15091983

acum 12 ani

va spune ca nu am respectat tratamentul,ca chiar dansa ma asistat la nastere si stie ce am luat din spital dar nu recunoaste nimeni acest lucru

Iuli

acum 12 ani

Atunci schimbati medicul.

cristina15091983

acum 12 ani

la asta m-am gandit si eu dar deja nu stiu cati medici am schimbat

Iuli

acum 12 ani

Din spusele dvs, nu ati schimbat niciunul de cand cu aceasta problema (adica de 10 luni incoace).

cristina15091983

acum 12 ani

am schimbat inainte de a ramane a doua oara insarcinata

adina

acum 12 ani

se poate intampla ca antibioticul recomandat sa nu dea rezultate.daca doriti o formula eficienta de tratament puteti contacta [email protected]