Candida glbrata

Boli genitale feminine

Postata de Vanelia cu 11 ani in urma.

Am primit recent o reteta pt.Candida glabrata si conform antifungigramei sunt sensibila la amphotericina,flucytosin,nystatin si econazol. Mi s-a recomandat prin reteta tratament cu nystatin capsule(7zile-3/zi), econazol ovule(6 zile-1/zi) si gynophilius(7zile-2/zi) in continuarea econazolului. Caut de cateva zile pe la toate farmaciile econazol si nimeni nu are in stoc.As putea inlocui aceste ovule cu altceva?

Raspunsuri (2)

Mihnea Anca

acum 11 ani

Incearca tratamentul cu CandyClear5. Este natural, eficient si 100% sigur. Eu am fost surprinsa ca a avut un efect foarte rapid asupra organismului.

alina timofte

acum 11 ani

de unde se cumpara acest tratament? si eu am candida de ani de zile si tot caut un tratament eficient, dar nu prea gasesc.. farmaciile au tratamente foarte slabe..