Candida de la sterilet?

Boli genitale feminine

Postata de CLAUDIA ADINA24439 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Sufar de candida cronica de 4,5 ani de cand mi-am pus ste!riletul.
Nu am reusit sa o tratez sub nici o forma si cu nici un tratament!
Poate fii cauza steriletul?

Raspunsuri (2)

CLAUDIA ADINA24439

acum 12 ani

Sau care ar putea fii cauza?cert este ca cred ca ma depresez sigur psihic!

Bexi

acum 12 ani

Claudia, eu nu am sterilet, si daca tu crezi ca ar fii de la sterilet, atunci io cu siguranta nu o sa port asa ceva...eu sufar de candida de 8 ani, de cand ma cunosc cu sotul meu...ce sa mai zic ca in timpul sarcinii, care s-a incheiat acu 3 luni, n-am avut contact sexual deloc din cauza amplificarii candidei, ca sunt foarte sensibila si ma doare, sunt tot timpul iritata si nu imi trece defel, si de 3 luni de cand am nascut nu pot nici atat. mi s-a agravat, acum abia ma ating eu in zona genitala, cand ma spal...apoi de depresie...ce sa mai zic...am sechele cand vine vorba de sex...fug de el ca de fantome, numai la gandul ca m-ar putea durea...