cancer sau chist?

Boli genitale feminine

Postata de ALINA-ELENA94076 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Puteti sa-mi spuneti daca se treateaza de un cancer sau un chist ovarian daca am urmatoarele simptone:ciclu iregulare chiar si de doua ori pe luna,cu cheaguri,dureri pelviene inainte si dupa ciclu,dureri in timpul sexual,urinari dese chiar si de noapte de 2-3 ori,ameteli,abdomen umflat,greturi.Gratie

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Totul se trateaza. Mergeti la medic!

marilu123

acum 12 ani

De urgenta sa mergi la medic, nu merita sa suferi pt. o boala ce se poate trata, nu amana, se va agrava,

Anca

acum 11 ani

Intradevar ai o problema de sanatate.. insa nu trebuie sa te alarmezi prea tare. Aceleasi simptome am avut si eu si medicul mi-a zis ca am chisturi pe ovare. Am urmat tratamentul prescris de medic si suplimentar am folosit zeolitul sub forma lichida. Dupa ce am facut ultima ecografie, medicul mi-a confirmat ca am scapat de aceste chisturi. Sa stii ca se poate si opera, dar nu iti recomand pentru ca am inteles ca poti declansa alte afectiuni in organism

ella94

acum 10 ani

Am si eu aceiasi problema. Am un chist ovarian stang... Mi la depistat la un ecograf..anul trecut..am urmat tratamentul pentru 6luni,am luat pilule contraceptive si ovule:( insa nici un rezultat...nu sunt in romania ca s.a fug urgent la un ginecolog din pacate...Numai stiu ke sa fac.sunt stresata.