Cancer de col uterin

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp1493454349 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ma numesc roxana in urma cu o săptămână am fost la doctor si mi sa spus ca sunt suspecta de cancer de col uterin gradul 2B mi sa luat probe acum ast răspunsul oricum eu cred ca am totuși mai am o speranță la analiza întrebarea mea este sunt șanse de supravietuire

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/cancerul-de-col-uterin-este-curabil-daca-este-detectat-devreme_750