buna

Boli genitale feminine

Postata de stefy blonduta cu 10 ani in urma.

Buna am si eu o problema care nu o înteleg am 21 de ani si nu raman însarcinata deloc am menstruatia neregulata si de o luna nu mia venit deloc însa ma dor ovarele ca si cum mi-ar veni ca asa ma doare de obicei pe fiecare luna pana sa-mi vina menstruatia dar acum pentru prima data mi-a intarziat o luna si nu stiu ce este nu ca ma-ar deranja daca as fi insarcinata m-as bucura dar mie frica de alte probleme eu am un act sexual neprotejat tot timpul isi da drumul in mine pentru ca ne dorim un copil dar nu raman ce poate fi oare am fost la ginecolog acum cateva luni ca eram racita si mia dat un tratament si mia trecut raceala ca crezusem ca poate si de la raceala nu raman dar acum nam nimic nustiu ce sa zic.

Raspunsuri (7)

bea.k

acum 10 ani

mai intii ar fi bine sa faci un test de sarcina,daca e negativ consulta medicul ginecolog,dar sigur i-ti va da orgametril ca sa ai menstruatie

stefy blonduta

acum 10 ani

mersi pentru raspuns voi face un test

Ralf1951

acum 10 ani

Dupa ce faci sex puneti o perna sub fund si stai cu picioarele in sus vre-o 10-15 minute sa ramana sperma in tine si este posibil ca un spermatozoid sa-ti fecundeze ovulul.

stefy blonduta

acum 10 ani

va multumesc pentru raspunsuri am sa incerc

stefy blonduta

acum 10 ani

am m-ai auzit ca daca nu am menstruatia de 28 de zile sunt m-ai putin fertila si ca am m-ai putine sanse de a ramane

Ralf1951

acum 10 ani

Dute la medicul genicolog care te va pune sa-ti faci analize si apoi o sa-ti prescrie un tratament.
Eu cred ca ai o dereglare hormonala, mai ales daca ai luat mult anticonceptionale si n-ai avut o viata sexuala regulata si ordonata.
Fi optimista.

ioana

acum 10 ani

probabil ar trebui sa inveti sa scrii corect si apoi o sa ramai si insarcinata. ce o sa invete copilul tau de la tine??