buna

Boli genitale feminine

Postata de dmarinela cu 15 ani in urma.

am si eu o inrebare daca stie cineva daca nu ai ciclu regulat in ce zile sa incerc sa raman gravida. va multumesc.

Raspunsuri (4)

Ana-Maria196

acum 15 ani

cam greu fara teste de ovulatie.incearca in ziua 12,13 a ciclului sa faci testul,( numarind din prima zi a menstrei)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Elena,
Intr-adevar poti folosi testele de ovulatie, pentru a sti cand este perioada fertila.
Numai bine si cat mai repede sa auzim de un bebe!

RODICA21103670

acum 15 ani

la mine nu e regulat ciclul, intotdeauna intirzie cu pina la 10 zile. cu primul copil am ramas insarcinata in ziua a 12-a de la prima zi a ciclului, de curind am constatat ca sint insarcinata iarasi. de data aceasta insa s-a primit a ... 20-ea zi...

Laurentiu6126634

acum 15 ani

Buna Elena,
Cea mai buna cale sa afli cand esti cel mai fertila este sa fii atenta la corpul tau si sa inveti sa identifici semnele de aparitie a ovulatiei. O metoda buna pentru femeile cu un ciclu menstrual neregulat e cea a termometrului. Dupa ovulatie, temperatura ta poate creste cu 0,4 pana la 1,0 grade celsius. Nu vei simti aceasta crestere, dar o poti detecta folosind termomentrul pentru temperatura corporala bazala (TCB). Sper sa-ti fie de ajutor.