buna....

Boli genitale feminine

Postata de diana96127766 cu 15 ani in urma.

cine poate sa-mi spuna ce sa fac?
sint insarcinata in 10sapt.am facut analize si mi-au iesit bune doar o infectie urinara cu e.coli mi-a dat amoxicilina cu ac.clavulax-clovamox(asa se numeste aici,in rom.nu stiu) 1/12ore.
de cind sunt insarcinata beau multa apa aproape 3l pe zi,de aproape o luna dim.la primele urini in vine un pic de singe,doar dim.
intrebarea mea este:oare din acea cauza ca beau multa apa si avind infectia se curata asa oare se manifesta?sa iau antibioticul precris sau sa astept o 2zile pin fac eco.sa vad ce zice de bebe?este grav daca mai stau 2zile in plus cu infectia?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Mena,
Daca in urma uroculturii si antibiogramei, medicul ti-a recomandat acest tratament (stiind ca esti insarcinata), ar fi bine sa-l iei. Netratate, aceste infectii il pot afecta pe bebe.
Sarcina usoara si numai bine!

Elena991510

acum 15 ani

Arabela te-a sfatuit f bine, urmeaza-ti tratamentul ! se poate agrava si poate afecta copilul..
multa sanatate!!