buna

Boli genitale feminine

Postata de Siminel cu 15 ani in urma.

cam de 2 luni incerc sa raman gravida,am fost la un control ginecologic si a zis ca nu am nimik probleme, mi-a dat sa iau duphaston,augmentin si indometacin ..... sa iau 5 zile tratamentul asta incepand cu a 5-a zi de ciclu.... mi-s zis ca ar trebui sa raman dupa 3 luni de tratament...stiti ceva de tratamentul asta?....ati incercat cumva?

Raspunsuri (2)

loredana85120210

acum 15 ani

daca ai folosit contraceptive, se poate ca durata de timp in care poti ramane insarcinata sa varieze;poti ramane imediat sau mult mai tarziu, de aceea trebuie sa va iubti in continuare.Cat despre tratament, a fost prescris in urma unor analize?, daca nu trebuie sa faci un examen citologic si un papanicolau,probabil ai vreo infectie,eu duphastonul l-am luat pt a preveni avortul spontan. multa sanatate!

Siminel

acum 15 ani

am luat rigevidon vreo 6 luni dar am un an de cand nu mai iau,mi se reglase ciclul cam de 7 luni si am avut o intarziere mare de pe 18 septembrie pana pe 6 noiembrie,pe 28 noiembrie mi-a venit a doua oara luna aia,nu mi-a facut analize decat control, a zis ca poate nici nu am ovulatie ca sunt mai plinuta,a fost primul meu consult ginecologic si am ramas cu traume sincer,i-am zis ca am mai facut ecografe la altii si s-a enervat rau.....eu ca sa-mi vina pe 6 noiembrie ciclu am luat vreo 4 zile duphaston...acum nush de ce mi-a dat duphaston,am mai citit ca probabil ajuta sa ovulatie...chiar nu stiu ce sa zic si sunt si la inceput in problemele astea si singer ginecologul este cel mai mare cosmar al meu.....ms de raspuns mery29g...te pup