Buna ziua

Boli genitale feminine

Postata de DanaDurac cu 12 ani in urma.

Am 26 ani si in urma unor analize mi s-a spus ca am un fibrom,cu diametrul de 3 cm care,spre binele meu,trebuie operat.V as ruga sa imi explicati daca acest lucru poate avea repercusiuni,deoarece am auzit fel de fel de discutii.Multumesc

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

stiu un caz apropiat in care femeia s-a ingrasat peste 30 kg in urma operatiei...si n-a mai reusit sa scape de kg astea.depinde de organism..

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul ginecolog va poate stabili conduita terapeutica in acest caz (medicamentos sau chirurgical), cat si alte investigatii (test Babes Papanicolau).