buna ziua

Boli genitale feminine

Postata de mikelina cu 12 ani in urma.

am 23 de ani si sunt casatorita de 2 ani eu si sotul meu ne dorim foarte mult un copil dupa 2 ani de incercari am ramas insarcinata bucurie mare dar din pacate a fost sarcina extrauterina ,am fost operata de urgenta pentru ca am avut hemoragie interna,mi-a fost scoasa o trompa.doctorul meu a zis ca pot sa incerc sa raman insarcinata inca din prima luna dupa operatie ceea ce mi sa parut foarte devreme.acum am 4 luni de la operatie si ma durea ingrozitor in abdomen si cand aveam contact sexual am consultat medicul ginecolog si a descoperit ca am un chist de 5.7 si ca trebuie sa ma opereze ,m-am speriat foarte tare a fost un cosmar am cerut sa imi dea trimitere mai departe la un alt medic ginecologic specialist ca nu vreau sa ma operez zis si facut am mers la uin medic particular si a zis ca nu trebuie operatie si sa astept sa am menstruatie si dupa sa merg la el la control ,insa nu mi-a dat nici un fel de tratament.este ceva grav ?de ce nu mi-a dat nici un tratament?este posibil sa ma opereze/o sa mai pot avea un copilas?va rog din suflet dati-mi un sfat .

Raspunsuri (2)

andra

acum 12 ani

acu cateva luni ziceai ca te intelegi rau cu sotul, ca te minte, ca se comporta urat cu tine...acu cu omu asta vrei un copil? femeie esti normala la cap? ce vrei sa mosteneasca copilul de la el? ce sa invete de la un om ca el? la 23 trebuie sa iti faci o cariera, castiga niste bani, vezi daca el e omul cu care sa iti petreci viata si apoi fa copil!

mikelina

acum 12 ani

nu aceasta era intrbarea mea deci te rog.lucrurile merg mai bn intre mine si el.pa