Buna ziua

Boli genitale feminine

Postata de Happiness12 cu 12 ani in urma.

Am fost la un consult ginecologic si mi s-a spus ca am anexita la ovarul drept si o rană pe col. Dna doctor mi-a dat sa iau nistatină 500.000 U.I., Augmentin 500mg/125mg, Vitamina E, Carpicon "S", Septofag pentru irigaţii vaginale şi Cervugid ovule. Întrebarea mea este următoarea: trebuie să ia şi partenerul meu medicamente? Dacă da care dintre ele? Vă mulţumesc!

Raspunsuri (6)

MELINDA429835

acum 12 ani

Eu una nu cred ca ar trebui sa ia..acum depinde si de cauzele aparitiei ranii pe col.

Happiness12

acum 12 ani

Pai dna doctor a zis ca e din cauza scurgerilor..

Carpe Diem

acum 12 ani

Discutati cu medicul despre tratamentul pe care ar trebui sa-l ia si partenerul, dar cel mai indat ar fi sa-si faca si partenerul niste analize

Happiness12

acum 12 ani

Ok..multumesc pentru raspuns!

i. vasilescu

acum 12 ani

anexita si rana pe col nu prea vad de ce ar lua si el tratament, ca nu e ceva transmisibil...

cristina454107614

acum 12 ani

tratamentul e f bun si nu tb sa-l ia si partenerul