Buna ziua

Boli genitale feminine

Postata de lyllo82 cu 13 ani in urma.

De doua luni ma confrunt cu o serie de probleme : dureri intermitente in abdomenul inferior ( nu e de la ovare ), de cap, ma doare spatele in zona lobara (doar cand stau asezata ), stari fluctuante de dispozitie. Initial am crezut ca sunt insarcinata dar menstruatia a venit fix la 28 de zile ( 28 nov. si 25 dec. ) cu toate ca a tinut doar 2 zile din 4 cat era in mod normal. Iar aseara ( enerc***au-ma din cauza unei probleme ) am avut o mica sangerare, menstuatia terminandu-se pe 26 dec. . Cel mai logic ar fi sa ma duc la doctor dar din pacate pana pe 15 Ian. nu e la cabinet. Ma gandesc ca, poate, cineva s-a mai confruntat cu astfel de probleme ...

Raspunsuri (8)

constantin

acum 13 ani

Astept e-mailul si orasul in care locuiesti pentru a te indruma spre o terapie complementara.

Iuli

acum 13 ani

Testul de sarcina a iesit negativ?

lyllo82

acum 13 ani

nu am facut inca un test de sarcina. am uitat sa mentionez de starile de oboseala si de faptul ca sunt tot timpul balonata.

Iuli

acum 13 ani

Pai...ce astepti?

lyllo82

acum 13 ani

Nu stiu. Cred ca mi-e teama sa nu fie iar negativ. Imi doresc un copil. In plus, am avut menstruatie; din cate stiu, nu ar trebui sa mai apara in caz de sarcina. Nu am nici pofte, ameteli, greturi... si sanii sunt la fel ca pana acum.

Iuli

acum 13 ani

Nu ai cum ghici nimic. Fa un test de sarcina. Daca este negativ, stii ca trebuie sa cauti mai departe, iar daca este pozitiv stii ca nu.

carmenalinai

acum 13 ani

De foarte multe ori se intampla ca sarcina sa nu apara si datorita stresului zilnic in care traim.De aceea va recomand o terapie complementara neinvaziva,fara efecte secundare sau reactii adverse, pentru a elimina efectele stresului ,deci pt o detoxifiere cu efecte ce pot fi verificate.0729897110

zambetsilacrima

acum 13 ani

Cu o problema similara ma confrunt si eu, greata, dureri de burta, oboseala, somnolenta, dureri de spate, de umar, de sani, ciclu inkis la culoare cu durata de doar 2 zile, alternanta constipatie-diaree, toate simptomele unei sarcini, doar ca mi-am facut 14 teste de sarcina pana acum de la inceputul lui februarie si au iesit toate negative, plus ca medicul ginecolog a exclus categoric posibilitatea unei sarcini. Deocamdata astept data de 30 pentru alte analize k mi-au iesit peri albi pana acum gandindu-ma la tot felul de tampenii. Sanatate multa si mergi la medic, nu sta asa!