buna ziua!

Boli genitale feminine

Postata de zuzunik cu 14 ani in urma.

am facut greseala de a lua anticonceptionale neprescrise de un specialist si am luat foarte mult in greutae acum 3 luni am luat o pauza,iar luna asta mensruatia nu a aparut!mentionez ca ma am protejat si am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative.Este posibil sa fie o dreglare hormonala?Ce anticonceptionale ma ti sfatui sa iau,ptr ca pana acum am luat desorelle si nu sunt atat de multumita de ele?Va multumesc!!!!!!

Raspunsuri (2)

cristiana20133382

acum 14 ani

buna,de cele mai multe ori dereglarile hormonale duc la lipsa menstruatiei sau intarzierea ei.cel mai bine e sa iti faci un control ginecologic iar medicul iti va prescrie anticonceptionalele potrivite.multa sanatate

ionica

acum 14 ani

Pentru a lua in continuare anticonceptionale este bine sa ti le prescrie medicul ginecolog, asta pentru a nu mai lua in greutate cum dealtfel ai patit-o.

Nu este indicat sa iei AC asa dupa ureche. Aceasta dereglare o poti avea de la intreruperea lor.

Mergi la un control sa-ti prescrie ac si iti faci si un control, asa vei rezolva doua treburi deodata.

Sanatate