Buna ziua

Boli genitale feminine

Postata de elena662136092 cu 14 ani in urma.

Buna,

FROTIU NEGATIV PENTRU O LEZIUNE INTRAEPITELIALA SAU MALIGNA - inseamna ca nu s-au indentificat cancer sau alte leziuni in urma analizelor.

Numai bine!

Raspunsuri (10)

elena662136092

acum 14 ani

Am si eu o nelamurire.Ca sa spun pe scurt,am 26 de ani,o nastere(am un baietel) in 2007,am nascut prin cezariana la alegerea doctorului.De la nastere pana in prezent am avut cistita,anexita,le-am tratat dar tot este ceva in neregula,menstruatia dureaza 10 zile .de ce oare????am avut tratament si cu DUPHASTON.Astept pareriii ,va multumesc.

ionica

acum 14 ani

Buna,
Ce fel de analize ai facut pana cum? Nu este normal sa ai o menstruatie atat de lunga, se intampla ceva cu organismul tau. Ultimul control ginecologic cand l-ai facut? Astept raspuns

mikmok

acum 14 ani

Sa-ti traiasca baietelul. Nu este normal sa ai o mentruatie atat de lunga. Mergi la un control de specialitate. O menstruatie asa mare deja se numeste Endometrioza. Imi poti spune daca ai dureri in timpul actului sexual? Daca ai, ar fi bine sa faci o interventie laparoscopica, iar tratamentul este reprezentat adesea de inlaturarea chirurgicala a endometriozei. Numai bine

elena662136092

acum 14 ani

Da am durerii in timpul actului dar cel mai mult in partea dreapta.Am facut de toate si radiografii si papanicolau .Papanicolau a iesit ok ,la radiografii se vedeau ovarele inflamate ,am avut la tratamente de nu mai stiu de stomac si injectiii.Dar menstruatia nu este abundenta toate zilele,incepand cu a 4 zii incepe sa curga mai putin pana la cateva picaturii pe zii.va multumesc

elena662136092

acum 14 ani

Ultimul control a fost acum 2 lunii ,am fost cu nasa mea la doctorul ei (ca nu am vrut sa ma mai duc la al meu )la cantacuzino si ma consultat si m-a diagnosticat cu anexita bilaterala ,mi-a dat tratament ,un antibiotic oral si injectiii polidin si supozitoare ,si duphaston.M-am simtit mult mai bn si fara dureriii dar cu menstruatia asta prelungita nu ma ajutat prea mult.

raluca

acum 14 ani

O menstruatie normala dureaza intre 3 si 7 zile. Menstruatia difera de la femeie la femeie si poate diferi de la ciclu la ciclu pentru aceeasi femeie. Oricum, tot medicul ginecologic iti va prescrie niste pastile. Banuiesc ca nu iei anticonceptionale. Nu simti nici un fel de durere in timpul menstruatiei?

elena662136092

acum 14 ani

Inainte sa nasc nu ma tinea atat ,dupa nastere a inceput treptat sa se mareasca zilele,si cu durerile sun groaznice ,mai ales cand curge un cheag .Mi-a dat duphaston 2 luni dar nici o schimbare.va pup

raluca

acum 14 ani

Mergi la un medic ginecologic sa-ti dea niste anticonceptionale potrivite pentru organismul tau si cere sa-ti faca si o ecografie. Sanatate

elena662136092

acum 14 ani

Nu imi vine sa ma mai duc ca mi-au dat o gramada de tratamente peste tratamente si diagnosticuri peste diagnosticurii,dar asta e trebuie .ms mult

raluca

acum 14 ani

Parerea mea este sa mai incerci inca o data, este spre bine tau, dar gaseste un doctor bun...Stiu cum este sa mergi la control dar nu avem cum sa ne tratam acasa, pana la urma tot la medic ajungem. Sanatate