buna ziua!

Boli genitale feminine

Postata de Marilena26126975 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, am 20 de ani si as vrea sa imi spuneti si mie ce produse pot folosi pt neutralizarea mirosului intim neplacut?Folosesc fff des fff multe produse de la firme precum Avon si Oriflame dar park nu au efect.Am grija de sanatatea si ingrijirea mea insa aceasta problema imi da batai de cap...Imi puteti recomanda vreun produs mai bun sau vreun remediu natural pt combaterea mirosului neplacut din zona intima?

Raspunsuri (4)

Nora5

acum 15 ani

Buna
Eu nu ti-as recomanda sa folosesti aceste produse, o spalare cu apa si sapun este suficienta.
Daca mirosul este intepator si te deranjeaza, mai bine ai merge la un control, poate ai o infectie.

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Zona genitala nu miroase urat decat in cazul in care o lasi de izbeliste fara sa te speli sau exista o infectie genitala. Nu iti crea o obsesie din a freca zdravan zona genitala pana cand dispare mirosul sau din a-l ingropa in parfumuri. Zona genitala spalata are un miros caracteristic, placut, excitant.
Eu te-as sfatui sa mergi la un control ginecologic. Bafta si sanatate

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca nu sunt alte probleme grave,ginecologice,iti recomand un gel si anume ..."Multi Gyn Actigel" marca Bioclin, se gaseste doar in farmaciile Sensiblu, este cu aplicator, pretul este de 38 roni. Substantele sunt :aloe vera, musetel salbatic si galbenele. Este fff. bun.

cris

acum 12 ani

Acest gel este pt spalare sau se aplica ca si o crema?