buna seara

Boli genitale feminine

Postata de florina158 cu 12 ani in urma.

am facut acum o saptamana analize pentru candida care mi au iesit bine dupa un tratament cu spalaturi vaginale, ovule si pastile nizoral, si acum iar am o secretie ciudata, ce ar mai putea fi de data asta?? sunt disperata, de un an de zile ma tot lupt cu infectii.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in cazulconfirmatii infectiei cu candida este necesar tratamentul ambilor parteneri, o igiena locala adecvata, evitarea dusurilor vaginale frecvente ce distrug flora normala cu lactobacili ai vaginului, de evitat purtarea lenjeriei sintetice).

florina158

acum 12 ani

partenerull nu este infectat pentru ca am folosit mereu prezervativ, dar nu pot inteleg de ce analiza mi-a iesit bine si acum..din nou, nu sunt bine. secretia este verzuie si mai abundenta, si a aparut dupa cateva zile in care totul parea ok. E posibil sa-mi fi afectat spalaturile cu ceai de musetel chiar daca au fost doar in scop terapeutic?