Buna fetelor!

Boli genitale feminine

Postata de iordana1 cu 15 ani in urma.

Am o nelamurire...mi-a intarziat ciclul 3 zile si in continuare am acele dureri specifice si parca ma astept din clipa in clipa sa-mi vina..am facut ieri un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv dar liniuta este mult mai palida decat cea de control(oricum vizibila)!am vre-o sansa sa fiu insarcinata sau e doar gresala a testului?..:((

Raspunsuri (4)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Pentru siguranta repeta testul de sarcina. Durerile specifice pot aparea si in cazul unei sarcinii. Cel putin asa mi s-a intamplat mie.
In cazul in care nu esti sigura de rezultatul testului mergi la medic. Un test de sange sau un control ginecologic iti vor spune exact daca este sau nu o sarcina.
Numai bine!

iordana1

acum 15 ani

Buna,mi-a venit astazi desi speram sa nu dar e altfel(nu este k ciclul normal).Am repetat si testul si la fel mi-a iesit,pozitiv dar liniuta din nou ceva mai palida in comparatie cu cea de control!maine ma duc neaparat la floreasca si sper sa fie bine!multumesc pt rasp:*

alexandru1086805

acum 15 ani

Eu cred ca esti insarcinata! Asa a fost si testul meu de sarcina cand am ramas insarcinata si din pacate, am avut si eu sangerari in primele trei luni de sarcina. Nu te speria, dar mergi neaparat la medic sa-ti prescrie tratament petnru sustinerea sarcinii (cel mai posibil utrogestan sau duphaston - progesteron, nospa si repaus pana trec sangerarile). Un test de sange are sa masoare nivelul beta hcg este cel mai sigur daca sarcina este mititica (mai putin de 5-6 saptamani) si nu poate fi vazuta ecografic.

iordana1

acum 15 ani

Multumesc pt raspuns Laura si sper din suflet sa ai dreptate si sa fie sarcina!astazi ma duc la spital dar imi este frica pt k sangerarile sunt ceva mai abundente(ca la ciclu)cu tot cu cheaguri:(off...sa dea domnul sa fie bine:(