Buna fetelor?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11529590889 cu 5 ani in urma.

Ma puteți ajuta ,un medic se poate să-mi i răspundă a confruct cu o problema intima nustiu ce este exact infecție sau candidoza mă mănâncă și mă ustura când fac pipi ,și când mă spăl simt că mor mă arde am usturimi jos ,problema e ca noaptea maa mănâncă insuportabil și simt cum.se umfla am niște bubițe că niște bășicuțe anutati-ma va rog înainte de sarcină la fel avut candidoza mâncărimi dar în schimb acum am născut acum 5 luni prin cezariană și numai știu ce să fac am primit și antibiotic de la medic degeaba înainte era de culoare alba cremoasa acum e de culoare galben și nu-i cremoasa are miros de peste .va implor raspundeti-mi la întrebare.multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Utilizator11529601948

acum 5 ani

Este vorba probabil de alta infecție, trochomonas, cel mai posibil. Trebuie să faci antibiograma si sa iei antibioticul la care reacționează infectia. Cu tratamentul "după ureche" nu te vindeci. Succes!

Utilizator11529590889

acum 5 ani

Tratamentul nu este după ureche medicu mi la recomandat Metronidazol dar acum mă ustura cum aș avea niste tăieturi.