Bună ziua amuter polichistic și din această cauză am hemoragie timp de două trei săptămâni acum am?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11728372739 cu 8 ore in urma.

Buna ziua . Am uter polichistic și îmi produce hemoragie timp de două trei săptămâni acum am o scurgere apoasa urit mirositoare ce tratament îmi puteți recomanda?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 ore

Buna ziua,

In primul rand, trebuie mentionat faptul ca recomandarea de tratament este esentiala sa fie data doar de un medic, dupa o examinare directa.

Scurgerea apasatoare cu miros urat poate fi un semn de infectie vaginala, cum ar fi vaginoza bacteriana sau o infectie cu fungii.

Tratamentul depinde de cauza exacta a infectiei.

Unele infectii vaginale pot fi tratate cu medicamente disponibile fara prescriptie medicala, dar daca simptomele persista sau se agraveaza, este important sa vizitati un medic.

Este de asemenea posibil ca hemoragia sa fie cauzata de uterul polichistic, dar acest fapt necesita o evaluare medicala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/cat-de-periculoase-pot-fi-infectiile-vaginalei_16290
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/vaginita-bacteriana_1030