Bubita

Boli genitale feminine

Postata de carmen009 cu 8 ani in urma.

Buna ziua Am si eu o problema..mi a aparut de o saptamana pe labia mica pe partea externa a ei,o bubita mica,ca gamalia de ac..foarte dureroasa si ma inteapa..e foarte deranjanta..m am dat cu unguent de galbenele dar vad ca nu vrea sa treaca..stie cineva ce este?acum 3 luni am facut electrorezectie cu ansa diatermica pe col si am hpv 52..deci acesta nu da codiloame,si stiu ca acelea nu sunt dureroase si au forma de conopida..la mine nu e asa..alte boli cu transmitere sexuala nu am ca sunt cu acelasi partener de 5 ani si mi am facut mereu analize..in schimb de 2 ani ma lupt cu o candidoza si stiu ca ma mai inteapa vulva cand isi face de cap

Raspunsuri (3)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , este oarecum greu de evaluat leziunea descrisa . Va recomand sa consultati un medic dermatolog pentru un diagnostic si un tratament adecvat , acestea depind foarte mult , daca nu in totalitate de aspectul acesteia.

andrada87

acum 8 ani

Buna! Eu iti recomand sa mergi la domnul doctor Silviu Istoc,este medicul meu de vreo 3 ani si intre timp m-am operat la dansul de endometrioza pentru ca nu puteam ramane insarcinata.Ti-l recomand pentru ca poti fi deschisa,iar dansul are multa rabdare,poti insa sa ii scrii si pe facebook despre afectiunea ta pentru ca sunt sigura ca iti va raspunde.Sanatate!

carmen009

acum 8 ani

Multumesc de sfat dar mi a trecut