Bubita in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de Ami277 cu 11 ani in urma.

Buna seara,
Azi am observat ca langa clitoris, undeva pe labia mica dreapta, mi-a aparut o bubita care seamana cu un cos, dar nu e cos. Nu stiu daca ati inteles pozitia, dar ca sa fiu cat mai exacta, e langa clitoris. Nu ma deranjeaza decat la atingere (ustura). Stiu ca in mod normal ar trebui un consult, dar as vrea niste pareri, sa vad la ce ma pot astepta.
Va multumesc mult, anticipat!

Raspunsuri (11)

Gabriel

acum 11 ani

Vad ca a trecut ceva timp si nu a raspuns nimeni. Sper ca pana acum a disparut si problema. :) Pana la urma, nu a fost un simplu cos? Bubite din astea mai apar, zona se mai irita uneori. E important sa nu umbli pe-acolo niciodata cu mainile murdare (nici tu, nici altcineva). Poate te-ai zgariat din greseala.

Ami277

acum 11 ani

Problema inca exista... Nu este un cos, este o bubita...

Daniela

acum 11 ani

Aceeasi problema o am si eu, numai ca la mine bubita e in apropiere la intrare in vagin si de ceva timp ma tot ustura partea aia, mai ales la contact sexual, numai ca inainte nu arata ca o bubita, ci ca o inflamatie mai deloc vizibila si palpabila, dar in seara asta cand am facut dus, am observat bubita, iar aseara nu o aveam...si nu stiu la ce sa ma gandesc acum ca ar putea fi...

Ami277

acum 11 ani

Exact aceeasi problema... Era, intr-adevar, o inflamatie...

Brigi

acum 11 ani

Buna! Am si eu o bubita acolo, dar eu am fost si la ginecolog, e condiloma....

Ami277

acum 11 ani

si ce anume v-a recomandat?

nikita

acum 11 ani

bubitele astea pot fi de mai multe tipuri....pana nu mergi la doctor nu poti sti exact, dar din descrieri eu zic ca e herpes genital si trece daca te dai cu crema aciclovir.

333trei

acum 9 ani

Si eu o am exact in dreapga.....ma maninca nu stiu ce sa fac nici eu....trebuie totusi sa plecam la ginecolog!

MembruMobileApp1486503298

acum 7 ani

Ai mai rezolvat?

MembruMobileApp1486503298

acum 7 ani

Am si eu aceasi problema. Dupa cum ati descris, cred ca este ceva asemanator, doar ca pe mine nu ma deranjeaza la atingere. Cum ati mai rezolvat?

MembruMobileApp1486503298

acum 7 ani

Am si eu aceasi problema. Dupa cum ati descris, cred ca este ceva asemanator, doar ca pe mine nu ma deranjeaza la atingere. Cum ati mai rezolvat?