BTS?

Boli genitale feminine

Postata de omida cu 13 ani in urma.

Buna,

Nu am avut nici o problema de sanatate dar de cand am relatia cu actualul meu iubit el se plange se faptul ca il doare capul penisului in momentul cand decaloteaza zona si ca urina lui miroase urat.
Eu am mancarimi usoare dar o secretie vaginala , mai ales dupa zilele de ciclu urat mirositoare.
Inainte nu foloseam anticonceptionale si nici nu avean contact anal.
Ma intereseaza ce ar putea fi si ce analize trebuie sa fac pentru a afla daca sunt infectata cu vreo BTS?

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 13 ani

Sa mergi la ginecolog, care iti va lua o lama cu secretia, care va i trimisa la laborator apoi iti va face o schema de tratament, este posibil ca medicul ginecolog sa-i prescrie si partenerului tratamentul,dar el mai bine merge la dermato-venerice. Trebuie sa faceti amandoi tratament. Sanatate

Iuli

acum 13 ani

Da, aveti amandoi o infectie! Urgent la medic - tu la gineco pt lama, el la dermatolog pt diagnostic si tratament. Nu e de gluma - infectiile genitale lasate netratate POT DUCE LA INFERTILITATE!