Boala inflamatorie pelvina

Boli genitale feminine Boala inflamatorie pelvina

Postata de donacris cu 12 ani in urma.

Am nevoie de un medic care sa stie cum se trateaza corect boala inflamatorie pelvina; am fost diagnosticata astfel dupa o laparoscopie; am urmat de 2 ori tratament cu zanocin si metronidazol cate 14 zile dar semnele infectiei au reaparut; am nevoie de un cunoscator al tratamentului acestei infectii.

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Pt anexita iti recomand sa faci analiza la secretie de culturi din col si separat tot din secretie uureaplasma,mycolpasma si clamydya..cu antibiograma aferenta,iar in functie de ce iesde la analize,vei primi tratamentul porivit..

donacris

acum 12 ani

Multumesc, Laura!