Boala inflamatorie pelvina

Boli genitale feminine Boala inflamatorie pelvina

Postata de oanairina22 cu 12 ani in urma.

mama mea prezinta simptomele acestei boli de cateva luni bune.a consultat foarte multi medici (ginecologi,psiholog,etc).a luat foarte multe medicamente dar nu ii trece cu nimic.toti medicii ii spun ca nu are nimic, ca e bine.ce antibiotic ii recomandati?va multumesc!

Raspunsuri (5)

oanairina22

acum 12 ani

a luat antiinflamatoare si augumentin cel mai puternic dar nu au efect!

laura

acum 12 ani

Sa faca analiza la secretie de culturi din col..poate are vreo bacterie la nivlelul colului care ii produce inflamatia..si in functie de analiza si cu antibiograma aferenta,medicul ii va da un antibiotic la care bacteria este sensibila..

oanairina22

acum 12 ani

i s-au facut toate analizele,au luat si secretie,i-au facut analize la sange urina.....la tot.nu ii gaseste nimic dar ea prezinta in continuare simptomele.

laura

acum 12 ani

Pai atunci daca nu ii iese nimic la analize,nu are rost sa ia antibiotic degeaba,poate sa ia antiinflamatoare,supozitoare sau pe cale orala,si sa incerce tratament cu Polidin..

oanairina22

acum 12 ani

ea este in spania si nu are cine sa ii faca injectii....antiinflamatoare a luat si supozitoare (diclofenac) dar nimic