boala inflamatorie pelviana

Boli genitale feminine

Postata de @ngel cu 13 ani in urma.

cat de repede se poate trata boala inflamatorie pelviana?

Raspunsuri (2)

floryny

acum 13 ani

Numai medicul iti poate da un tratament bun, iar acesta consta in administrarea de antibiotice, antiinflamatorii, analgezice.

Csara

acum 13 ani

Daca tratamentul este corect, dupa o saptamana doua, deja se poate vindeca. Totusi si stilul de viata si atitudinea pe care le ai dupa vindecarea bolii sunt importante pentru a nu duce la reaparitia ei.