besici dureroase

Boli genitale feminine

Postata de teodoraa200 cu 9 ani in urma.

Buna. Acum o saptamana am facut sex neprotejat si a doua zi mi-au aparut niste besici in zona genitala, in exterior care la inceput imi provocau mancarimi dar acum ma doare si ma pisca . Tipul cu care am facut-o nu are nimc, doar eu. Aveti vreo idee de ce as avea?Multumesc

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

mancarimile si restul de simptome au doar o cauza emotionala: probabil au avut frica de sarcina sau nu ti-a placut de tip sau din alta cauza ai te- deranjat ceva...vor trece de la sine daca te linistesti,...daca te sperii insa din cauza asta vei primi simptome noi caci sperietura sau frica de boala produc boli noi...din pacate.
Nu este contagiere..ci este totul pur psiho-somatic