balonari...

Boli genitale feminine

Postata de liviu adrian cu 15 ani in urma.

de cateva zile sunt foarte balonata, din cate simt eu e in zona ovarelor, in zona organelor genitale, de la ce poate fi aceasta? initial ma gandeam ca e o balonare la burta sau stomac dar e mult mai in jos ... si cand respir sau imi trag burta simt ca ma inteapa cumva la ovare. nu am acum posibilitatea sa ma duc la un control ginecologic, doar peste vreo 2 saptamani cand ajung in oras. de la ce poate fi?pls help me si daca se poate, daca a mai avut cineva senzatia asta ce medicamente sau ceai a luat? ms mult

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Nu stiu ce varsta ai, daca ti-ai inceput viata sexuala, in ce perioada a ciclului esti, conteaza si astea. Dar ce spui tu poate fi simptom la mai multe "treburi femeiesti", poate fi o simpla raceala, anexita, perioada de ovulatie, sarcina sau alte inflamatii date de diversi microbei...Sau poate sa nu fie niciuna dintre cele amintite. In concluzie, tot la un ginecolog ar fi bine sa ajungi. Pana atunci incearca sa stai seara in apa calda, face bine la burtica. Si nu lua pastile recomandate de prietene:))Sanatate!

Elena991510

acum 15 ani

incearca sa-ti faci si un test de sarcina, daca crezi ca este cazul.