ast raspuns va rog

Boli genitale feminine

Postata de gelu6 cu 15 ani in urma.

cum aflu dak am o sarcina extrauterina?

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Cu ajutorul ecografiei. Ai mare grija, cu extrauterina nu-i de jucat, daca este intr-adevar extrauterina si nu se intervine din timp poate duce la pierderea ovarului respectiv sau chiar deces din cauza hemoragiei! nu vreau sa te sperii, voiam doar sa-ti spun ca e o treaba serioasa! Numai Bine!

Tanas

acum 15 ani

am avut si eu .pe ovarul stang.ecografie urgent.daca e prea mic nu se vede.sigur ai test + de sarcina si nu se vede nimic in uter?
pt. ca numai asa e suspiciune de extrauterina.mie mi-a curatat ovarul si pe cel drept pt. ca aveam si 2 chisturi(chirurgical)iar acum am un baiat de 1 an si 2 luni + 1 sarcina in 20 sapt.daca e pe trompa se face si laparoscopic cu refacere mai usoara.sanatate multa