Asa trebuie sa iasa examenul pt secretiea vaginala ?

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp1507054687 cu 6 ani in urma.

Dupa un episod straniu pt mine cu schimbari de stare ( fizica ) si dureri in zona bazinului , secretie schimbata , dureri de cap si etc m-am decis sa imi fac niste analize ... si am ajuns si la ginecologie ... doctorul a spus ca analizele sunt perfecte ! Papanicolau a iesit ok , dar microbologia nu sunt sigura ca e tocmai ok ... ce semnifica rezultatul acesta ? Este totul in regula , sau ar trebui sa imi fac probleme ?
Celule epiteliale poligonale - frecvente
Celile epiteliale rotunde - rare
Celule de tip - "clue cells " - absente
Leucocine ( PMN ) - rlativ frecvente
Trichomonas vaginalis - nu se observa
Levuri -absente
Flora microbiana - frecventi lactobacilli

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006