ar putea fi vorba de o sarcina?

Boli genitale feminine Antagonist al supradoza de acid folic

Postata de stell_bebe cu 14 ani in urma.

Am urmat un tratament cu duphaston si acid folic.Duphastonul l-am inceput cu ziua a 15-a dupa CM, acum mi-a venit CM dar numai 2 zile si foarte putin.Oare as putea sa ma gandesc la o sarcina?Test nu mi-am facut pentru ca am considerat ca e cam devreme sa iasa ceva.Si inca ceva, inainte sa-mi vina ciclul am avut dureri ingroazitoare de burta, ceea ce la mine e ceva nou.Simt ca am ameteli si uneori stari de voma,...... dar cred ca ma gandesc prea tare la sarcina .

Raspunsuri (4)

luma

acum 14 ani

Si eu am ramas dupa multi ani in care nu m-am protejat in timpul tratamentului cu duphaston, ajuta la incubatie.

primavara

acum 14 ani

buna draga stell am vazut mesajul tau postat.eu ma aflu in aceeasi situatie.imi doresc mult un copil ,la prima zi de intarziere am inceput sa iau acidul folic menstruatia mi-a intarziat 11 zile dupa care mi-a venit doua zile ca un ciclu putin abundent si inainte sa-mi vina cum ai scris si tu m-am simtit tare rau deodata.teste de sarcina mi-am facut dar toate negative.se poate sa fi fost de la acid folic?te rog sa-mi raspunzi tu ce ai mai descoperit dupa ca nu mai stiu ce se intampla cu mine.si eu imi doresc tare mult un copilas.o zi buna.

stell_bebe

acum 14 ani

Acidul folic l-am luat impreuna cu duphastonul, cand mi-a venit ciclul deja nu mai aveam pastile.Am mers la medic , i-am povestit ce simptome am si mi-a spus ca ar putea fi de la acidul folic.Am terminat tratamentul, insa dupa aceea am ramas cu greata, ameteli si stari de voma inaintea ciclului menstrual.Cred ca trebuie sa intrerupi pentru un timp tratamentul cu acid folic...., sau sa fie totusi de la duphaston???
Incearca si vezi cum te simti, dar mergi si la medic sa-i spui ce se intampla.
Multa sanatate si mai vorbim!!

elena

acum 13 ani

buna stell, si eu am facut sex neprotejata si dupa 6 luni am ramas insarcinata imi venea foarte putin ciclu si doar doua zile am avut chestia asta la intervale regulate de timp dar, dupa asta am fost la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in 2 luni , am fost foarte bucuroasa akm bebe meu inca mai p***ami-au crescut sanii foarte mult si sotul meu ne adora si pe mine si pe bebe