anticoceptionale

Boli genitale feminine

Postata de angis cu 13 ani in urma.

am inceput de 1 luna sa iau diane 35,as dori sa intreb daca au efect contraceptiv?

Raspunsuri (7)

acum 13 ani

DAau efect contraceptiv, daca sunt administrate zilnic cam la aceeasi ora

elvira

acum 13 ani

in primul rand, diane nu se ia dupa ureche...trebuie consultat un medic pt ati recomanda pastilele contraceptive care iti trebuie tie.

angela36152059

acum 13 ani

dupa cea de a doau sarcina la controlul de 6 saptamani dupa nastere mi s-a zis ca am un chist pe ovarul stang dar nu mi s-a dat tratament pt ca alaptam,a trecut 1 an jumate de atunci ,chistul nu imi face probleme dar menstruatia nu a mai venit ca de obicei.m-am gandit eu sa incep sa iau anticonceptionale ca poate se absoarbe fara sa trebuiasca sa mai merg la gine,am inceput sa iau diane 35 asa de capul meu ,am mai luat de cativa ani,intrebarea mea este ar trebui sa merg la dr pt a decide el ce sa iau ,sa iau alt fel de anticonceptionale

acum 13 ani

Ar trebui sa mergi la medic, poate intre timp acel chist a si disparut.Cum spunea si Elvira, nu trebuie sa le iei de capul tau mai ales Dianele care sunt destul de tari.

Iuli

acum 13 ani

Este o mare p***ae sa iei anticonceptionale fara analize prealabile si fara a consulta medicul. Nu cred ca ti-ar placea sa te trezesti ca iti creste par pe sani, spre exemplu. Eu am dezvoltat un nodul la san de la anticonceptionale. Asa cum te-ai dus atunci la medic, asa trebuie sa te duci si acum.

magda

acum 12 ani

si eu am incept sa iau de azi sper sa imi fie bine

gogosoiu denisa

acum 12 ani

trebuie sa consult un medic ca sa iau anticoceptionale.