Anexita

Boli genitale feminine

Postata de andd cu 12 ani in urma.

Iau ciprinol 500 de 7 zile si tratul 60 tot de atatea si inca ma doare zona ovarelor...am citit pe acest site ca de obiecei tratamentul pentru anexita cu acest tip de antibiotic dureaza 14 zile...mie mi-au fost prescrise doar 7. Sa va arat mai exact ce scrie pe reteta mea :
Diagnostic : Bip
Ciprinol 500mg cpr XIV 1 cpr/2/zi
Tratul 120mg (eu am luat de 2ori/zi de 60) 1 sup/zi
Acum timpul nu imi permite sa ajung la medic si maine dimineata iau ultimul antibiotic...ce-i de facut?

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Cred ca ti-a dat 14 comprimate adica 7 zile/2 pe zi,e prea mult tratament de 14 zile..oricum daca nu-ti trece cu tratamentul asta,mergi si fa o analiza la secretie din culturi de col..pt a vedea exact ce bacterie este,si ce fel de antibiotic trataeaza infectia..dar la o saptamana de la incetarea tratamentului actual...