anexita, vaginita???nu stiu ce am

Boli genitale feminine

Postata de oanaiuliana cu 13 ani in urma.

de mai bine de o luna am inceput sa am intepaturi in zona ovarului drept...am fost la doctor si mia dat tratament pentru anexita dar durerile nu au incetat.dupa rezultatele testului papanicolau miau zis ca am vaginita nespecifica si miau dat tratament.....mai am o zi de luat si durerile tot nu miau trecut in plus acum am si o scurgere alba branzoasa....nu stiu ce am . va rog ajutatima daca puteti ca eu nu mai stiu ce am si pentru ce sa iau tratament

Raspunsuri (4)

joni

acum 13 ani

Ai facut febra?in vaginita simptomele constau in:senzatii de arsura la urinare, iritatia vulvei si a vaginului, senzatie de mancarime la nivelul vaginului, secretii anormale apoase, de culoare gri-albicioasa si cu un puternic miros de peste care se intensifica dupa contactul sexual sau in timpul menstruatiilor.mergi la un medic ginecolog,si o privire mai atenta ,,inauntru" iti va da vredictul

raysa40

acum 13 ani

O scurgere alba_brinzoasa am si eu si azi am fost la ginecolog,si mia zis ca e candida mia dat ovule,spalaturi vaginale.Dureri de ovare aveam si eu ,bine la mine e alta problema ca am fost operata de 2 ori dar mia zis ca e intestinu,sa nu fie si la tine acceiasi problema.Finca de obicei cind intestinu e murdar adica nu esi bine cu scaunu afara te doare ovarele,e o impresie dar de fapt e intestinu,mininca multa verdeata fiarta si cu ulei de masline,,,,spanac morcov varza,prune kiwi si pere si bea 2 liti de apa pe zi.Poate sa fie o vaginita un microb eu am facut tratament dar degeaba,iti apare iar dupa o perioada.mergi la un alt ginecolog si vezi ce zice.eu sint in italia iar doct meu e unu din cei mai buni ginecologi de aici succes

Bacu Crina

acum 13 ani

Scurgerea branzoasa, da, este candida. Care a aparut in urma tratamentului cu antibiotice. De obicei, tratamentul cu antibiotice este insotit de un antimicotic tocmai pentru a preveni aparitia candidozei. Mergi la medic si solicita un examen al secretiei vaginale insotit de fungigrama. Iar tratamentul in vei face in functie de antimicoticul la care va fi sensibila candidoza, in cazul tau. Intepaturile in zona ovarului in perioada de ovulatie sunt normale, daca apar si in afara acestei perioade, in cazul in care sunt constante, intr-adevar trebuie investigata situatia. Poti merge sa faci o ecografie intravaginala pentru ca ovarul sa fie mai bine analizat de catre medic. Posibil sa fie vorba si despre nise chisturi ovariene sau tratamentul pentru anexita sa fi fost incomplet.

Ana

acum un an

Poate e vorba de inflamatie și endometrioza. Eu am același lucru și mă doare mijlocul si bazinul de leșin. Mergi la medic și cercetează și diagnosticul asta. Din păcate endometrioza nu este boală declarată însă foarte multe femei suferă de ea.