ANEXITA: intarziere tratament

Boli genitale feminine

Postata de Eva2809 cu 9 ani in urma.

Buna seara,

In ultimele zile am avut urmatoarele simptome:

Durere de ovare(suportabila, constanta, totusi deranjanta; din cand in cand se intensifica brusc si se opreste la fel de brusc) , senzatie de congestie la nivelul abodmenului inferior, sangerari in afara perioadei menstruale, secretii albicioase de consistenta albusului de ou, stare de slabiciune in tot corpul.

Mi-am facut programare la medicul ginecolog , insa doar peste 10 zile pentru ca abia atunci voi putea ajunge la dumnealui.

Tind sa cred ca ar putea fi vorba de o anexita, ac***a in vedere simptomele date.
Si intrebarea mea este: FAPTUL CA SE INTARZIE CONTROLUL MEDICAL SI IMPLICIT TRATAMENTUL pt acest tip de afectiune, poate avea repercusiuni grave asupra sanatatii mele? Sunt constienta de faptul ca tratamentul ar trebui deja inceput, dar as vrea sa stiu si parera voastra, referitoar la gravitatea situatiei.

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Anexita doare,cistita ustura.