anexita (congestie pelvina)+infectii recidivante

Boli genitale feminine

Postata de Ana-Maria16177512 cu 13 ani in urma.

s-a confruntat cineva cu astfel de probleme? anexita si infectii genitale recidivante?
imi poate recomanda cineva un medic din bucuresti la care a fost si a avut rezultate???

Raspunsuri (6)

ana

acum 13 ani

da..eu ma confrunt cu aceeasi problema si acum incerc cu laser pentru anexita...daca ai putea sa imi lasi id sa vb mai multe ar fi ok..

Ana-Maria16177512

acum 13 ani

am facut si eu laserterapie pentru anexita
la mine nu a avut rezultate din pacate
acuma mi s-au dat anticonceptionale. tu la ce medic mergi? id meu e littlestar20032004.

diana cta

acum 13 ani

salut all! si eu am anexita@!ce tratamente ar trebui sa fac ca sa scap de ea>??

Ana-Maria16177512

acum 13 ani

trebuie sa te duci la doctor sa iti prescrie antibiotice si antiinflamatoare si daca nu merge o sa iti tot dea antiinflamatoare sau anticonceptionale

baby_me_86

acum 13 ani

mie mi sa depistat ecum doi ani diagnosticul de congestie pelvina
nu m-am tratat si am ajuns sa am niste dureri groaznice de rinichi
va recomand pentru infectii supozitoare vaginale cu betaden
daca aveti si alte idei despre acest diagnostic astept raspunsurile voastre

Ana

acum 13 ani

congestia pelvina nici nu se trateaza. am citit un studiu american despre asta. 30% din femei sufera de asa ceva si singurele solutii este un fel de cauterizare a vaselor de sange sau histerectomia si nici asa nu e sigur ca scapi.
eu am probleme de la frig, insa daca ma incalzesc, se decongestioneaza vasele de sange si ma lasa durerile.
sau cu antiinflamator ( la mine merge doar cu aulin ).