anexita,apendicita sau sindromul colonului iritabil?

Boli genitale feminine

Postata de B6875 cu 9 ani in urma.

cam de o luna mi-au aparut dureri pelviene mai accentuate in partea dreapta dar si in stanga se simte, si am inceput sa am scurgeri vaginale mai abundente,ca albusul de ou. Dupa am racit si am facut tratament cu gentamicina si zinat,iar dupa o saptamana mi-au aparut din nou scurgerile si durerile. mai nou ma balonez foarte rau si nu mai am pofta de mancare. medicul de familie a zis ca ar parea a fi sindromul colonului iritabil, am facut si o ecografie si nu mi-a aparut nimic. pot avea anexita si sa nu se vada la ecografie? mentionez ca am 18 ani si balonarile si crampele au inceput sa ma afecteze la scoala? ce parere aveti?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Foarte probabil aveti un sindrom de intestin iritabil. Este bine sa consultati medicul internist sau gastroenterolog pentru evaluare si tratament corespunzator.