Analize medicale

Boli genitale feminine

Postata de lavinia_nica cu 12 ani in urma.

Mi-am facut 4 analize la recomandarea medicului meu ginecoloc: FSH, LH, Prolactina si Testosteron. Dl. dr. e in concediu momentan si m-as bucura foarte multa daca m-ati ajuta intr-un fel sa interpretez aceste analize. Rezultat FSH - 5.06 mUI/mL, LH - 6,86 mIU/ml, Prolactina 38,95 ng/ml, Testosteron 0,53 ng/mL. Ultimele 2 analize m-au facut sa ma ingrijorez deoarece sunt incadrate cu un chenar negru ceea ce ma face sa cred ca nu sunt normale. Mi-e frica si as vrea sa aflu niste detalii. Va rog din suflet sa ma ajutati!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Aceste rezultate trebuie interpretate in contextul varstei dvs, a examinarilor clinice si paraclinice.

lavinia

acum 12 ani

Am 24 de ani si am fost la medic pentru a mi se prescrie niste anticonceptionale potrivite si pentru ca am o scurgere galbuie urat mirositoare. Am ciclul neregulat si dureri ingrozitoare in prima zi.