Analize hormonale

Boli genitale feminine

Postata de alexandra.esp cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Am un CM neregulat, dintotdeauna, ieri de ex, mi-a venit dupa 11 luni de pauza. Doctorul acum 11 luni mi-a dat niste analize de facut in ziua 10 si respectiv 21 din prima zi a CM, dar fiind de sarbatori nu am avut unde/cum, asa ca am asteptat cuminte urmatorul CM care a venit ieri....acum :
1) nu mai am foaia pe care imi bifase docul analizele din ziua 10 si 21 INTREBARE Stie cineva ce analize hormonale trebuiesc facute in ziua 10 si 21?!
2) eu duminica plec din tara pana pe 30, a zecea zi e in plina deplasare...deci nu o sa o pot face, INTREBARE Daca fac sambata in ziua 3 si in ziua 15, cd ma intorc acceasi analiza din data de 10.....si apoi pe cea din ziua 21 cand ii vine randul...se va putea interpreta ceva...macar f general...?! Ca daca mai astept iar pana se deranjeaza CM-ul meu sa vina...cred ca intru la menopauza si nu va mai fi nevoie :)) Ah da, am 27.11 ani :)) CM mi-a venit pe la 15 ani..si niciodata normal.
P.S. muncesc si ziua si noaptea, sunt in linie dreapta inainte de deplasare si imi e imposibil sa ajung la doc inainte sa plec.

Multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

carmenalinai

acum 13 ani

Nu cred ca am facut nici o" presupunere deplasata despre stilul de viata al oamenilor despre care nu stiu nimic".Vorbele dvs.:"P.S. muncesc si ziua si noaptea...".Asta inseamna stres,epuizare fizica si psihica,privare de somn,toate acestea ac***a efecte negative pentru intregul organism.A fost o recomandare cu care sunt de acord si medicii,recomandare pe care puteti sau nu sa o respectati.

Iuli

acum 13 ani

De ce complementara cand doamna a cerut un sfat medical clasic? Nu inteleg.

alexandra.esp

acum 13 ani

Exact, un sfat medical clasic de la un medic cu acte in regula si nu de la ''vraci'', vanzatori de te miri ce. Pe orice forum postezi o intrebare, o nelamurire, apare un cetatean care iti recomanda solutia salvatoare, doar daca il suni!!! superoferta. Sa comenteze pe forumul plafar ( daca exista..:) daca e vraci de ocazie si daca tot comenteaza sa zica cu glas tare ce are de c***a sa dea un link cu informatii etc..nu asa..."suna tu......si de acolo am eu grija sa iti iau banii"....din nefericire stiu multi oameni care au patit asa! the end ca deja mi-am irosit prea multa energie cu tema aceasta