Analiza secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de Mirela24325025 cu 12 ani in urma.

As dori sa stiu ce inseamana urmatoarele valori ale secretie vaginale:
celule epiteliale relativ frecvente
leucocite foarte rare
tricomonas nu se observa
levuri absente
flora relativ frecventi lactobacili

Va multumesc.Vreau sa mentionez ca pe data de 15.08 apar si rezultatele la Papanicolau

Raspunsuri (7)

laura

acum 12 ani

Analiza ta este in regula..nu ai nimic..

Mirela24325025

acum 12 ani

multumesc, acum astept si rezultatul papanicolau, sper sa nu fie nici acolo nimic....
Sanatate multa iti doresc!

laura

acum 12 ani

Sanatate si tie,asteptam rezultatul Papanicolau..

Medic Epuran

acum 12 ani

Rezultatul analizei efectuate este bun (nu sunt indicii că ar fi vorba de vreo infecţie)

Mirela24325025

acum 12 ani

multumesc tare mult pentru raspunsuri!!

Andrea

acum 12 ani

buna ziua,am si eu o mica problema jos! de ceva timp,tot timpul cand o fac cu sotul meu,imediat mi se umfla,dar nu stiu de ce..si incepe sa ma doara..ca rog dat-imi un sfat bun.Andrea 20 de ani!o zi buna,la revedere

Iuli

acum 12 ani

Sfat: Mergi la medic!!!