Am un chist de 5 cm

Boli genitale feminine

Postata de bianca liv cu 9 ani in urma.

Acum 8 luni am facut o histeroctomie totala interanexiala am avut un fibrom de 15 cm! acum o saptamana am facut un eko si mi-a depistat un chist pe ovarul stang .....ce tratament as putea face nu as vrea sa ma operez deja am o frica de nu mai pot sa dorm . Cine imi poate da un sfat ... va multumesc!

Raspunsuri (1)

livia_027

acum 9 ani

Buna, Bianca, eu cred ca cel mai bine este sa mergi la un medic ginecolog, el este cel mai in masura sa iti recomande un tratament si sa iti spuna ce e de facut in continuare! Eu merg deja de doi ani la dr. Silviu Istoc (il gasesti la ***) si il recomand cu drag, pentru ca m-a ajutat foarte mult de fiecare data cand am avut intrebari si griji. Am avut si eu un chist ovarian care ajunsese sa imi provoace dureri si din cauza asta am apelat la domnul doctor pentru un tratament. Acum sunt bine, insa in cazul tau iti recomand sa mergi la medic si sa decida el daca e nevoie de un tratament si daca da, ce tratament ar trebui sa urmezi.