am probleme d hormoni

Boli genitale feminine

Postata de GUAPA30 cu 13 ani in urma.

imi puteti spune care ar fi cauza cresterii in valoare a progesteronului?am luat in greutate, pofta excesiva d mancare, acnee, exces de seboree la nivelul scalpului si al tenului, oboseala transpiratii abundente/bufeuri,dureri d cap, ameteli h.t.a mica=70/40mmHg.va rog tare mult o sugestie poate/ multumesc

Raspunsuri (3)

Bacu Crina

acum 13 ani

De obicei, problemele ovarului (chisturile) duc la cresteri ale progesteronului. Poate ar fi cazul sa faci o ecografie sa vezi despre ce este vorba. Ai fost la endocrinolog la consult pentru tratament legat de progesteronul marit?

GUAPA30

acum 13 ani

nu inca , am o programare pt aceasta saptamana, da am avt un chist hematic p ovarul drept , care sa spart, am folosit antiinflamator diclofenac . va multumesc pt respunsul ,si atentia dvs fata de noi cei care va solicitam

IonVasile

acum 13 ani

Ai putea fi insarcinata...?