Am o umflatura pe exterior între vagin și anul. Știe cineva ce ar putea fi?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11614032069 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, mi-a apărut acum ceva timp o umflatura care începe din anus și se termina în vagin. Arata ca un fir de ata sau un tubulet băgat pe sub piele iar la anus unde unele e ca și cum s-ar fi adunat mai multa carne.Marea problema este ca îmi provoacă dureri atunci când ies cu scaunul. Sper sa nu îmi provoace și altceva. Dacă știe cineva ce e și unde ar trebui sa ma duc ca sa rezolv această problemă as fi recunoscătoare sa aud orice sfat.

Mulțumesc mult!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-simptome-si-cauze_10509

Utilizator21614084545

acum 3 ani

nu uita sa folosesti prezervativ.

Andreea

acum 2 ani

Ati rezolvat problema?