Am nevoie urgent de un raspuns!!!

Boli genitale feminine

Postata de DeeutzaV cu 14 ani in urma.

Daca acum 12 zile am facut un chiuretaj,iar astazi am avut contact sexual neprotejat cu prietenul si meu si a ejaculat in mine,pot ramane din nou insarcinata...a fost o p***ae din partea noastra sa facem asta..imi este foarte frica,nu vreau sa mai fac inca o data avort,nu cred ca mai pot suporta sa imi mai omor copilasul.

Raspunsuri (6)

adina

acum 14 ani

da , este foarte mare riscul sa ramai iarasi insarcinata , cel putin 6 sapt trebuia sa te protejezi , sper sa nu fie nevoie sa faci iarasi chiretaj , dumnezeu sa-ti ajute

alexy

acum 14 ani

ia pilula de a 2 a zi...domana da sa ai noroc si sa nu trebuiasca sa mai treci prin asa ceva inca o data...si data viitoare fi mai atenta

nelyy

acum 14 ani

chiar daca ramai insarcinata ar fi bine sa duci sarcina pana la capat pentruca va veni momentul cand iti vei dori un copil si nul vei putea avea in situatia aceasta sunt eu la varsta de 30 de ani acelas pacat lam facut si eu la 20 de ani.

Deeutza

acum 14 ani

sper ca nu va fi nevoie,dar in cazul in care se intampla asta..cred ca il voi pastra,dar sper sa trec cu bine si sa nu se fi intamplat nimic.va multumesc pentru raspuns si va voi tine la curent

laura

acum 14 ani

mergi la un ginecolog.. si poate iti recomanda pilula de a doua zi.. iti da un pic organismul peste cap... dar nu ramai insarcinata...

mariandreita

acum 14 ani

NU MAI RISCA ATAT.FOLOSESTE MAI FATA PILULE .TRAIM IN SECOLUL21.DUMNEZEU DA COPII p***aLOR.