am nevoie de un sfat

Boli genitale feminine

Postata de mihaela laura cu 10 ani in urma.

Buna ziua.As dori sa aflu si eu parerea celor care se confrunta cu situatie mea. In toamna anului trecut am fost diagnosticata cu uter fibromatos din spunsele medicului cu 3 noduli destul de mari acestia nefiind masurati dar mi sa recomandat operatia iar in cele din urma m-am hotarat sa imi gasesc un remediu naturist si a am urmat tratamentul prescris de cei de la firma Elite-Nutritia din deva vreo 3 luni , a fost si costisitor dar mi-am si distrus un pic stomacul zic eu pt ca aveam dureri foare mari iar dupa cele 3 luni de tratament acesta fiind minimum l-am intrerupt si m-am hotarat sa merg la un control sa vad ce se mai intampla si am ajuns prin luna august anul acesta ca sa aflu ca cel mai mare avea 4.5 cm, si mai 2 noduli la dimensiunea de pana in 2 cm. Iar acum la ultimul control acesta fiind ieri am ramas blocat sa aflu ca cel mai mare nodul are 5.9 si restu de 2 noduli fiind la aproape 4 cm , deci in 4 luni aproape ca s-a dublat in dimensiune sincer nici nu stiu ce remediu sa mai incerc pt ca in ultimele 4 luni am mai incercat un remediu cu tinctura de tataneasa facuta in casa insa se pare ca nu a avut niciun remediu . Daca cineva mai ale remedii care stiu ca dau rezultate va rog sa ma sfatuiti. va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar trebui sa luati in considerare tratamentul chirurgical ac***a in vedere ca nodulii au crescut semnificativ in decurs de cateva luni, fara a fi influentati pozitiv de terapia naturista.