Am nevoie de ajutor

Boli genitale feminine

Postata de adina460 cu 12 ani in urma.

Buna!de ceva vreme am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu ,neprotejat si nu ne-am oprit la timp..am luat inainte cu cateva luni pastile de a 2 zi,de 2 ori,intervalul dintre ele a fost de 6 7 luni.acum sunt putin ingrijorata,deoarece ciclul a venit regulat,nu a aparut nici o schimbare.mi-am pus semne de intrebare,oare o fi ceva in neregula cu mi ne?s-ar putea sa nu raman insarcinata?...

Raspunsuri (5)

lacriela

acum 12 ani

La farmacie un test de sarcina costa 2 lei...rezolva dilema....exista posibilitate de ciclu si sarcina dar f.rar...cumnata mea a patit....

adina460

acum 12 ani

Nu e vorba de sarcina,am facut test,nu s-a intamplat nimic..

lacriela

acum 12 ani

daca iti faci griji cred ca ar trebui sa mergi la doctor...faptul ca nu ai ramas insarcinata nu inseamna ca e ceva in neregula cu tine....spre exemplu eu am retroversa uterina si raman mai greu insarcinata...

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Un motiv de ingrijorare real apare atunci cand ,dupa cel putin 1 an de sex neprotejat , sarcina intarzie sa apara. De-abia atunci este indicat sa va ridicati probleme de infertilitate si sa apelati la medicul de specialitate.

adina460

acum 12 ani

multumesc!