am fost la medic

Boli genitale feminine

Postata de anamaria_pamac cu 14 ani in urma.

ieri am fost la medicul ginecolog si mi-a facut un consult si mi-a spus ca am o tulburare menstruala si mi-a recomandat un anticonceptional mai lejer, Yaz, pe care trebuie sa il iau 3 luni apoi mai merg la consul, dar dupa ce am luat prima pastila dupa cateva ore(12-13 ore) a inceput sa ma doara ff tare stomacul si mi-a fost putin rau...oare este normal sau ...multumesc...

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Buna
Sti ca anticonceptionalele se incep in prima zi de menstruatie.Eu iau yaz de 5 luni si nu am avut probleme. Poate fi o reactie adversa(care la unele persoame este normala) sau poate nu de la yaz ai aceste probleme.
Numai bine

Maria C

acum 14 ani

Este posibil sa fie de la aceste pastile. Daca te vei simti in continuare rau ar fi bine sa mergi sau sa-l suni pe doctor sa-i explici cum sta treaba si iti va schimba medicamentatia. Unele persoane sunt mai sensibile la aceste anticonceptionale.