Alisa?

Boli genitale feminine

Postata de Alissa cu un an in urma.

Buna Sufar de cistita leucoplazica de 3 ani La toate analizele am leucocitele crescute La cistoscopie mi s-a gasit o iritatie la gatul vezicii Mi s-a dat tratamente multee,si instilatie cu acid hialuronic dar nimic Arsurile,durerile la umplerea vezicii si de spate joase nu dispar Ma puteti ajuta cu un sfat Nu stiu ce sa mai fac

Raspunsuri (1)

Justalexandra

acum 11 luni

Buna! Sufar de aceeași afecțiune, din pacate, de 6 ani. Am făcut instilatii cu cystistat de 2 ori pe an, câte 12. Pot spune ca m-au pus pe picioare in proporție de 70 la suta, fata de cum eram la început. 3 l de apa pe zi, apa cu bicarbonat ajuta pe criza de durere, reduce inflamația foarte bine in cazul meu. Alimentația ma ajuta la fel, am renunțat la tot ce e acid(lista lunga) și implicit îmi provoacă flare. Îți recomand grupul de Facebook embedded infection, sunt multe persoane cu aceasta problema. Poate te ajuta și pe tine, la fel cum m-a ajutat pe mine. Sănătate multă! Alexandra.