ajutor

Boli genitale feminine

Postata de palice cu 13 ani in urma.

rezultatul unui test papa a fost;celule glandulare ;i endocervicale atipice in favoarea unei neoplazii,am facut si o colposcopie iar medicul mi a recomandat ERAD si chiuretaj biopsic pe care le-am facut acum 2sapt insa am dureri de spate, balonarii, urinez des si sangerez ca la menstra...e normal???cat de grav este de medicul nu mi-a mai rec. test HPV?

Raspunsuri (3)

carmen34b

acum 13 ani

Vezi ce rezultat iese in urma acelui chuiretaj biopsic...Nu vreau sa te sperii, dar situatia ta nu e buna deloc.Mergi la un alt doctor pt o alta parere si nu mai astepta! Este viata ta in joc.Multa sanatate!

mary50

acum 13 ani

De catva timp am descoperit un chist chiar la intrare in vagin este nedureros dar se mareste vazand cu ochii,prezint disconfort la mers si stat jos, ce-o fi ?? Imi este teama de un control, dar alta scapare nu am, multumesc !

carmen34b

acum 13 ani

Nu mai astepta!!! Cu cat intarzii mai mult,cu atat mai rau se poate agrava! Ai grija de tine!